Aklıma Geldi De 6

Aklıma geldi de;
aslında çok kolay dolduruşa gelebiliyorum ben. Ne bileyim işte, okuduğum bir şeyden etkilenebiliyorum mesela. Genelde iyi anlamda oluyor tabii bunlar. Kendimi kötüleyip kendi kendimi gaza getirebiliyorum. "Sen neden böyle değilsin ha?", "Bak, elaleme, nasıl da güçlüler, sen her haltı kafaya tak, küçümse kendini...", "Nolmuş yani öyle davranıyorsan? Kabul et, bunlarla yaşamayı öğren, her insanın kusuru vardır canım. Cık cık cık...", "Aferin sana! Bak da feyz al biraz, kalk çalış, erken kalk, temiz ol, titiz ol. Bu ne böyle, pis pasaklı! Hah şöyle işteee, aferin bak, isteyince ne iyi oluyormuş."... gibi gibi gibi blalar.

Yorumlar

 1. Aklıma geldi beni mimlemişler . Onlara cevaben yazdığım yorumu sana niye yazmayayım dedim.

  Ben 1960 yıllarında Yüzbaşı Tom Miks'in macerlarını okurduk hep gizli gizli. Ders çalışmak sıkıcı gelirdi bana . Sonra büyüdüm ben. Lise yıllarında para kazanmam gerekiyordu, okuyabilmem için. Tay Yayınları'na baloncu olarak free çizerlik yaptım. İngilizce gelen resimli romanların, konuşma balonunun üzerine aydınger koyup, türkçelerini yazıyordum rapido kalemlerle. Yüzbaşı Tom Miks'in macera arkadaşlarından birsi de Profösör idi. (Son iki "ö" noktalı yazılıyor.) Ne zaman darda kalsalar Profösör mutlaka bir çare ve çıkış yolu buluyordu arkdaşlarına.

  Gel zamn git zaman Üniversitede beni adımla değil de "Profösör" lakabımla çağrılır oldum. Şimdi de Profösör rumuzunu kullanıyorum burada. Belki blogdaşlarıma çare bulurum diye.

  Dolayısıyla "Profösör" Tommiks kadar kahraman olmasa da, maceracılara danışmanlık yapan bir figürdür. Ama bu arada Alaaddin i de sevdiğimi söylerim. Çünkü ben son zamanlarda şişeden çıkan bir cinim...

  YanıtlayınSil
 2. benim de kafama takılmıştı 'profösör' lakabı. hikayesi çok güzel, çok şirinmiş.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar